انواع چوب
مطالب

انواع چوب

ارسال شده در خرداد ۲۵, ۱۳۹۸ در ۳:۴۸ ب.ظ توسط / بدون دیدگاه

معرفی انواع چوب مورد استفاده

انواع چوب

♦️چوب گردو

چوب درخت گردو، ریز بافت با نقوشی زیبا و به رنگ خاکستری مایل به قهوه‌ای سوخته است به دلیل سختی و تلخ بودن گردو، حشرات چوب خوار تمایلی به خوردن آن ندارند که این از مزایای چوب گردو می‌باشد در برابر کشش و خم شدن و همچنین فشارهای وارده، مقاومت خوبی دارد و چوبی نیمه سنگین محسوب می‌شود

♦️چوب راش

چوب راش اغلب از تنه های بزرگ می باشد و با اینکه چوب نرمی هست ولی از استحکام بالایی برخوردار است این چوب با رنگ کرم مایل به قرمز در بازار موجود می باشد

♦️چوب توسکا

چوب توسکا از چوب‌های نیمه سنگین تا سبک محسوب می‌شود در مجاورت آب مقاومت خود را حفظ می‌کند و رطوبت را به خوبی تحمل می‌کند چوب توسکا از انواع چوب کم دوام محسوب می‌شود و مبل‌های ساخته شده با چوب توسکا از قیمت کمتری برخوردار است.
🍁 این سه مدل چوب که توضیح داده شد بیشتر برای مبلمانی استفاده میشود که نمای چوب باید در محصول نمایان باشد و پروسه رنگکاری روی آن انجام میشود . البته چوبهایی دیگر نیز برای این منظور مانند ممرز ، چنار و افرا استفاده میشود .

🚩 چوبهایی نیز برای مبلمان تمام پارچه استفاده میشود که نیاز به پروسه رنگ ندارد و در محصول نمایان نیست و شاسی کار را تشکیل میدهد .

👈این چوبها از قرار زیرهستند .

⬅️ روسی یا نراد :

این چوب یک نوع کاج و از دسته سوزنی برگها است . بدلیل واردات آن از کشور روسیه به این اسم شهرت یافته . چوب سست اما با کیفیتی است . یکی از امتیازهای این چوب این است که بدلیل شیره تلخی که دارد موریانه آن را نمیخورد . دیگر امتیاز آن این است که در موقع کار و پس از خشک شدن کمترین مقدار پیچیدگی را دارد و محصول تمام شده باکیفیت بیشتری ارائه میشود .

⬅️ چوب سپیدار :

این چوب و چوب درخت کبوتر در بازار به اسم چوب سفید معروف است و در داخل کشور بعمل میآید .
این چوب سست و جزو پهن برگها بحساب میآید . پیچیدگی آن هنگام خشک شدن بیشتر از روسی است و در درجه دوم قرار میگیرد .

امیدوارم این مطلب به معلومات شما در مورد چوبهای مصرفی در مبلمان اضافه کرده باشد .

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *